با گسترش استفاده از موبایل و تبلت در دهه اخیر ، یکی از سرگرمی های رو به رشد ، بازی های موبایل بوده است. در این بین بعضی از بازی ها پرطرفدار تر شده اند و بعضی به فراموشی سپرده شده اند. اما در این میان بازی هایی هستند که نه بخاطر خشونت بالا و یا گرافیک های خارق العاده ، بلکه به واسطه خلاقیت های بصری و گرافیک های هنری چشم نواز و زیبا معروف شده اند. در میان انبوه بازی های موبایلی خارجی که با بودجه های چند میلیون دلاری توسط کمپانی های عظیم ساخته می شوند ، بازی ایرانی فرار کله ها یا Pa Pa Land توانست در سال اخیر سر و صدای زیادی در جهان به پا کند.

بازی موبایل پاپالند: فرار کله‌ها ؛ نبرد گلوله‌ها و کله‌های کاغذی


پاپالند: فرار کله‌ها ؛ نبرد گلوله‌ها و کله‌های کاغذی

پاپا لند جزو بازی‌ های رکورد زنی محسوب می‌ شود و مکانیزم‌ های گیم‌ پلی آن شاید چندان جدید نباشند، اما به خوبی توانسته‌ اند در کنار هم منجر به ساخت یک بازی لذت‌ بخش شوند. شما در بازی پاپالند ؛ فرار کله ها کنترل یک شخصیت بامزه و پرنده را در اختیار دارید که می‌ توانید او را به سمت چپ یا راست صفحه‌ محدود بازی پرواز دهید؛ مکانیزمی مشابه با بازی معروف Flappy Bird که البته کمی راحت‌ تر از آن پیاده‌ سازی شده است. همانند همه بازی‌های رکورد زنی، پاپالند هم روند پایان‌ ناپذیری دارد که از سطح‌ های گوناگونی تشکیل می‌شود و هر سطح نیز به دو قسمت تقسیم می‌شود.

پاپالند فرار کله ها

در قسمت اول باید سعی کنید کاراکتر خود را روی کله‌ هایی که در صفحه بازی ظاهر می‌شوند، به مدت چند ثانیه نگه‌ دارید تا بترکند و امتیازشان نصیب شما شود. البته این کار به این راحتی هم نیست، چرا که سربازهای سمج بازی مدام از پایین به سمت شما شلیک می‌کنند و در صورتی که بیشتر از سه گلوله به شما برخورد کند، باید دوباره از اول کار را شروع کنید. در قسمت دوم هر سطح از بازی، شما باید در مدت زمانی که مشخص می‌شود، به گلوله‌ های سربازان جا خالی دهید و تا پایان زمان جان سالم به در ببرید تا وارد مرحله بعدی شوید و به همین ترتیب با تکرار این چرخه، رکورد خود را ارتقا دهید.


ویژگی های بازی:

گرافیک زیبا و خلاقانه و دنیای بامزه و خاص کاغذی
کنترل ساده و راحت
شخصیت های قابل بازی متنوع
دشمن های مختلف با قابلیت های خاص
روش های متنوع برای کشتن دشمن ها
قابلیت ارتقاع شخصیت ها
شخصی سازی ظاهر شخصیت ها


دانلود بازی پاپالند: فرار کله‌ها ؛ نبرد گلوله‌ها و کله‌های کاغذی :

بازی پاپالند: فرار کله‌ها ؛ نبرد گلوله‌ها و کله‌های کاغذی