سوالی که این روزها ذهن خیلی از کاربران فعال ایرانسلی را درگیر خود کرده است و به دنبال راهی می گردند که به سادگی و بدون دردسر بتوانند حالت تمدید خودکار بسته های اینترنتی این اپراتور را لغو نمایند.


بسته های اینترنتی به صورت خودکار تمدید می شوند!

نه تنها ایرانسل، بلکه همراه اول و رایتل نیز برای مدتی است که از قابلیت تمدید خودکار بسته های اینترنتی استفاده می کنند. این ساز و کار به این شکل چیده شده است که به محض اتمام بسته فعلی شما، همان بسته ای که از آن استفاده می کنید، در کسری از ثانیه برای شما فعال می شود.


تمدید خودکار بسته اینترنتی؛ خوب یا بد؟!

شاید این سوال پیش آید که این قابلیت ارائه شده از سوی اپراتورها خوب است؟ یا بد؟ در پاسخ باید اذعان کنیم که بستگی به نوع استفاده شما دارد. به عنوان مثال اگر شما از بسته ماهانه 10 گیگ با یک قیمت مشخص استفاده می کنید و می توانید برای یک ماه میزان مصرف خود را مدیریت کنید، تمدید هر ماه این بسته آن هم به صورت خودکار اقدامی منطقی و عاقلانه است.

اما زمانی پیش می آید که شما به هر دلیلی، می خواهید بسته اینترنتی خود را تغییر دهید، در این صورت تمدید خودکار بسته اینترنت فعلی شما می تواند کار عذاب آوری باشد که از سمت اپراتور انجام می شود.

دیجی جانبی در ادامه چهار روش لغو خودکار اینترنت ایرانسل را بازگو خواهد کرد. با دیجی جانبی همراه باشید.


روش اول :

لغو خودکار اینترنت ایرانسل با استفاده از کد دستوری USSD

اولین روشی که قصد داریم معرفی کنیم، کمک گرفتن از کد دستوری است. وارد صفحه شماره گیر گوشی خود شوید و با عبارت دستوری #۹*۵*۵۵۵* را وارد کنید. پس از آن پیغام نمایش بسته‌های فعال اینترنت از سوی ایرانسل روی گوشی شما ظاهر می شود. در گزینه های نمایش داده شده می توانید به راحتی حالت "تمدید خودکار بسته‌های اینترنتی" را لغو نمایید.


روش دوم:

لغو خودکار اینترنت ایرانسل با استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

اگر به هر دلیلی علاقه به استفاده از کدهای دستوری USSD ندارید، توصیه دیجی جانبی به شما نصب اپلیکیشن ایرانسل من است. 

درون این اپلیکیشن بخشی طراحی شده است که در لحظه، بسته های اینترنتی فعال شما را نشان می دهد، می توانید به سادگی از این طریق، حالت "تمدید خودکار بسته‌های اینترنتی" را لغو نمایید.


روش سوم :

لغو خودکار اینترنت ایرانسل با برقراری تماس با پشتیبانی ایرانسل

راه حل سومی نیز وجود دارد! با سیم کارت ایرانسلی خود، با شماره ۷۰۰ تماس بگیرید. به پشتیبانی ایرانسل وصل خواهید شد و می توانید از کارشناس مربوطه درخواست کنید تا بسته های فعال شما را دیگر تمدید نکنند.


روش آخر :

سیم کارت را شارژ نکن!

بسته های اینترنتی توسط اپراتورها محض رضای خدا شارژ نمی شوند و شما برای داشتن این خدمات نیاز به صرف هزینه دارید. اگر سیم کارت اعتباری شما شارژ مالی داشته باشد، ایرانسل به صورت خودکار در زمان اتمام بسته اینترنتی شما مبلغ مورد نظر را از شارژ مالی شما کسر و بسته اینترنتی را فعال می کند.

اگر از سه روش بالایی استفاده نمی کنید، توصیه آخر دیجی جانبی به شما، شارژ نکردن سیم کارتتان است! این روش راحت ترین روش در قیاس با روش های بالا است. به عنوان مثال اگر هزینه بسته فعلی اینترنت شما 15 هزار تومان است؛ با نزدیک شدن به اتمام حجم بسته یا تاریخ انقضای آن، سیم کارت اعتباری خود را کمتر از میزان هزینه بسته ( که در این مثال 15 هزار تومان است) شارژ کنید تا ایرانسل به صورت خودکار، این قابلیت را برای شما لغو کند.


شما از کدام روش برای "لغو تمدید خودکار اینترنت ایرانسل" استفاده می کنید؟